Ostatnio na forum:

Wiślackie spotkania z historią: GRUDNIOWE WSPOMNIENIA
Wpisany przez Wiślaccy Patrioci   
niedziela, 04 grudnia 2016 23:32

alt

Miło nam poinformować, że 15 grudnia o godz.18:00 odbędzie się kolejne spotkanie z historią Polski.

Naszym szanownym prelegentem będzie legendarny krakowski opozycjonista Pan Ryszard Majdzik. Swoją opozycyjną działalność Pan Ryszard rozpoczynał w latach 70-tych współpracując między innymi z KOR, SKS, ROPCIO a od 1980 roku działając w Konfederacji Polski Niepodległej.

Po wprowadzeniu stanu wojennego internowany w ośrodkach odosobnienia w Nowym Wiśniczu, Załężu oraz Kielcach. W latach 80-tych organizator wielu strajków, z najgłośniejszym w krakowskim Elbudzie, protestów i głodówek. Wierny swoim ideałom, nigdy nie pogodził się z nowym porządkiem Okrągłego Stołu, będąc od początku przeciwnikiem jego zwoływania.

Od 1990 roku przewodniczący Komisji Zakładowej i Komisji Krajowej Solidarności 80. Odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Semper Fidelis, Medalem „Niezłomnym w Słowie” oraz Krzyżem Wolności i Solidarności.

Serdecznie zapraszamy wszystkich interesujących się najnowszą historią Polski. Jest to nie lada okazja usłyszeć historię Stanu Wojennego oraz mrocznych lat 80-tych od człowieka który czynnie brał udział w walce z komunistycznym reżimem. Gościem wykładu będzie również Pan Kazimierz Korabiński, podziemny drukarz, który zaprezentuje swój film niespodziankę.

 

POCZĄTEK SPOTKANIA O GODZ. 18:00, CZWARTEK 15 GRUDNIA, SALA KONFERENCYJNA W STAREJ HALI WISŁY.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY, WSTĘP WOLNY

 

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież