Ostatnio na forum:

„Czuć się w klubie swoim, jak w domu ojczystym”
Wpisany przez Wiślaccy Patrioci   
sobota, 12 listopada 2016 17:18

alt

Wisła Kraków świętowała 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Około 800 reprezentantów Armii Białej Gwiazdy wsparło IV Marsz Wolnej Polski, krakowską celebrację powrotu na mapy Europy Rzeczypospolitej. "Czuć się w klubie swoim, jak w domu ojczystym, oddychać pełną piersią, podkreślać na każdym kroku swój czysto-narodowy, a w czasach zaborczych także niepodległościowy charakter - oto nasza idea, której służyliśmy"  - brzmią słowa z Księgi Jubileuszowej Wisły Kraków z okazji 30 - lecia istnienia, a na krakowskich ulicach kilkadziesiąt lat później wciąż wprowadzane są w czyn.

alt

Pełną piersią, tuż po godzinie 15., poinformowalismy o przyświecających nam ideałach cały krakowski Rynek, skąd ruszyć miał IV Marsz Wolnej Polski. Po około półgodzinnym oczekiwaniu pochód ruszył. Trasa wiodła ulicami Grodzką, Franciszkańską i dalej Straszewskiego wzdłuż plant, w kierunku „Bagateli”. „Bóg, Honor i Ojczyzna”, „Cześć i chwała Bohaterom” jako obowiązkowe zawołania niosły się wśród kamienic. Entuzjastycznie przyjęto drobną modyfikację „Raz sierpem…”, gdzie sierp zastąpiło słynne narzędzie zbrodni, krzesło. Z naszej strony nie zabrakło oczywiście o zapewnieniu mieszkańców Grodu Kraka, że maszeruje z nimi Polska Strona Krakowa. Absolutnym hitem stał się jednak okrzyk wybitnie popularny w latach dziewięćdziesiątych. „Wisła Kraków – Polska dla Polaków!” co rusz wydobywało się z gardeł dumnie maszerujących w pochodzie.

alt

alt

Wspomniany Teatr Bagatela nie był końcem przemarszu, kulminacją najpewniej już jednak tak. Dziesięć, dziewięć, osiem…rozpoczęło się odliczanie, by po chwili wylot ulicy Szewskiej zamienił się w morze płonących rac. Atmosfera podgrzana do czerwoności, niosącę się „Polska Kibolska” czy po raz kolejny tego popołudnia „Polska Strona Krakowa”, pokazały co znaczy Jakość przez duże „J”.

alt

Gdy płomień przygasł marsz sunął dalej i wśród niekończących się śpiewów dotarł do Placu Matejki. Końcowe przemówienia i nadszedł czas, żeby się rozejść. Ponownie zaintonowaliśmy „Gwiada Biała, Orzeł Biały…” i z poczuciem satysfakcji zakończyliśmy swoje uczestnictwo.

alt

Z naszej strony wielkie dzięki dla organizatorów oraz wszystkich przybyłych, szczególnie dotyczy to reprezentantów Wisły Kraków, którzy po raz kolejny udowodnili swój potencjał, siłę i moc. Pamiętajcie o haśle z transparentu, za którym szliście. „Jesteście Wiślakami, więc macie obowiązki polskie”. Nigdy, ale to nigdy o tym nie zapominajcie.

 

Do zobaczenia za rok!

 

W najbliższym czasie pojawią się informacje dotyczące tegorocznej zbiórki darów dla krakowskich kombatantów. Śledźcie nasz profil na fb oraz stronę skwk.pl.

 

Wiślaccy Patrioci

 

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież