Arcyważna wygrana z Mersin i awans do EuroCup!
Wpisany przez Marta
czwartek, 16 lutego 2017 15:50

alt

Zawodniczki krakowskiej Wisły Can-Pack pokonały na wyjeździe tureckie Mersin 83:74 i tym samym zapewniły sobie awans do ćwierćfinału EuroCup.

Do zwycięstwa swój zespół poprowadziły Vanessa Gidden zdobywczyni 20pkt i 9zb, Ewelina Kobryn oraz Sandra Ygueravide dokładając od siebie po 18pkt oraz Claudia Pop - 11pkt. Wiślaczki wyjazdowe spotkanie rozpoczęły od narzucenia swojego stylu gry miejscowym co dało pozytywne rezultaty w postaci 11pkt prowadzenia po 1 kwarcie meczu (22:13). Gdy w idealnym momencie trzy punktową akcją popisała się grająca z numerem "4" Claudia Pop dystans pomiędzy obydwoma zespołami sięgnął już 14 "oczek" - 27:13. Niestety w pewnym momencie naszym koszykarkom przytrafił się dłuższy przestój w grze co spowodowało utratę znacznej ilości punktów przez Białą Gwiazdę. Dzięki wykorzystanym dwóm rzutom wolnym przez Farhiye Abdi,a także celnemu strzałowi zza linii 6,75m w wykonaniu Gintare Petronyte gospodynie przybliżyły się do rywalek na odległość 4pkt (31:27). Końcówka pierwszej odsłony spotkania oscylowała wokół remisu, lecz ostatecznie na przerwę Mersin schodziło z 4pkt stratą do prowadzących Mistrzyń Polski (39:43).

Po przerwie Farhiya Abdi celnym rzutem dała Mersin remis po 43, by chwilę później wyprowadzić swój team na 1pkt prowadzenie (48:47), lecz czujne Wiślaczki nie pozwoliły Turczynkom na zbyt wiele i dzięki serii punktowej 9:0 znów mogły cieszyć się z dominacji nad turecką ekipą (60:50). Ostatnie 10 minut spotkania nie wiele zmieniło pod względem wyniku, skutecznie grające zarówno w ataku jak i w obronie zawodniczki z Grodu Kraka nie dały najmniejszych szans swoim przeciwniczkom i tak po 40 minutach meczu wyeliminowały one Mersin z walki o pozostanie w Europejskich rozgrywkach.