Najlepsze/najgorsze po meczu w Bydgoszczy
Wpisany przez Patrycja   
niedziela, 20 października 2013 16:59

alt

Najlepsze i najgorsze po pierwszej porażce w sezonie. 

 

Najlepsze: stoperzy

Marko Jovanović i Arkadiusz Głowacki to jedni z niewielu piłkarzy Wisły, którzy w sobotnim meczu zagrali na dobrym poziomie, do którego przyzwyczaili nas w tym sezonie. Głowa jak zwykle robił co mógł, by „wyczyścić” pole karne, Białą Gwiazdę niejednokrotnie ratował też Serb. Jovanović raz wybił piłkę zmierzającą do siatki z linii bramkowej, a dwukrotnie blokował futbolówkę zmierzającą w światło bramki. Cieszy fakt, że mimo stosunkowo szybkiego powrotu na boisko, po kontuzji obrońcy nie ma już śladu, a zarazem Jovanović nie stracił formy z początku sezonu.

 

Najgorsze: czy gra z nami boczny obrońca?

Do 57. minuty meczu, czyli momentu w którym z boiska wyrzucony został Gordan Bunoza, zagrożenie chociaż z lewej strony nie wydawało się największe. Niestety, złożyły się też na to bezmyślne faule Bośniaka, dzięki którym piłkarz osłabił Wisłę na ponad pół godziny. Sytuacja jeszcze pogorszyła się, gdy na lewą obronę wszedł Donald Guerrier. Haitańczyk nie radził sobie ani z Wójcickim, ani z Geworgianem, a dwa błędy w kryciu poskutkowały stratą dwóch goli. Nie pozostawia wątpliwości, że na dzień dzisiejszy Guerrier lepiej prezentuje się jako skrzydłowy. O ile lewa strona nie prezentowała się najlepiej, to fatalny mecz na prawej flance zanotował Paweł Stolarski. Młody Polak raz po raz był bezlitośnie wymijany przez Luisa Carlosa. Wszystkie trzy bramki stracone przez Wisłę w Bydgoszczy po części obciążają konta właśnie bocznych obrońców, a gdyby nie praca środkowych defensorów, Zawisza nie zdobyłby trzech goli, ale o kilka więcej.

 

Poprawiony: niedziela, 20 października 2013 17:02
 

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież