Wpisany przez Marta
niedziela, 01 października 2017 22:53

alt

W drugim spotkaniu nowego sezonu koszykarki Białej Gwiazdy zmierzyły się we własnej hali z drużyną Widzewa Łódź.

Krakowianki grając świetnie przez cały mecz bardzo wysoko pokonały swoje przeciwniczki różnicą aż 49 punktów(92:43). Najskuteczniejszą zawodniczką w tym meczu była Cheyenne Parker zdobywczyni 22 punktów. Początek spotkania należał do zespołu gospodyń, które głównie za sprawą Leonor Rodriguez i Cheyenne Parker szybko wyprowadziły swój team na prowadzenie (4:0). Łodzianki natychmiast odpowiedziały celnym trafieniem za 2 punkty w wykonaniu Brandi Harvey-Carr (4:2) na co błyskawicznie zza łuku przymierzyła Maurita Reid i dzięki 3pkt akcji zrobiło się już 5pkt przewagi (7:2­). Niestety po niecelnych trafienach Wiślaczek Widzewianki zbliżyły się na odległość 1pkt (7:6) dzięki celnemu rzutowi za 2pkt Brandi Harvey-Carr. Po dłuższej chwili Leonor Rodriguez, a w ślad za nią Cheyenne Parker 2pkt akcjami znów oddaliły swoją ekipę tym razem na 7pkt prowadzenie (13:6). Na 5min 44s do końca pierwszej odsłony spotkania Klaudia Gertchen faulowała Cheyenne Parker co skutkowało przyznaniem 2 rzutów wolnych z czego jeden został wykorzystany (14:6). Kolejne minuty meczu to celne trafienie Brandi Harvey-Carr (14:8) a po stronie Wiślaczek punktowały Giedre Labuckiene oraz Magdalena Ziętara (18:8). Barierę 12pkt przewagi złamała Sonja Greinacher i tym samym na tablicy pojawił się wynik 20:8, na 1,5min przed zakończeniem kwarty Roksana Schmidt popełniając faul niesportowy na Mauricie Reid co spowodowało iż kolejne punkty powędrowały na konto krakowskiej Wisły (21:10). Popis 3pkt umiejętności zaprezentowała kibicom Cheyenne Parker, to właśnie dzięki niej Wiślaczki wygrywały już 14pkt (24:10) zespół gości nie dawał jednak za wygraną, Roksana Schmidt rzutem z wyskoku za 2pkt próbowała zmniejszyć dystans dzielący obydwie ekipy. Chwilę później popełniając faul na Kapitan Wisły - Magdalenie Ziętarze znów straciły punkty i tak o to po pierwszej ćwiartce meczu wynik brzmiał 25:12. Druga kwarta spotkania rozpoczęła się od celnego rzutu wolnego w wykonaniu Maurity Reid, która została faulowana przez Wiktorie Zapart (26:12) następne punkty dla Białej Gwiazdy dopisała rozgrywająca Dominika Owczarzak, oraz Sonja Greinacher i Jelena Antić raz po raz dziurawiąc kosz po stronie Widzewianek i bariera 20pkt przewagi została przekroczona (32:12). Pierwsze punkty Łodzianki zdobyły dopiero po ponad 3min od rozpoczęcia drugiej ćwiartki meczu, zawodniczką, która celnie rzuciła z wyskoku była Klaudia Gertchen (32:14). Klaudia Gertchen oraz Brandi Harvey-Carr dopisały kolejne punkty dla swojej drużyny (34:17) lecz czujne Krakowianki nie pozwoliły im na zbyt wiele Dominika Owczarzak popisała się celną dobitką za 2pkt (36:17). Po stronie gospodyń Klaudia Niedźwiedzka rzutem za 2pkt i Leonor Rodriguez celnym 3pkt strzałem jeszcze bardziej powiększyły prowadzenie na 41:17. Julia Drop wykończyła swoją akcję i dołożyła od siebie 3pkt dla łódzkiej drużyny 47:20 nao Sonja Greinacher szybko odpowiedziała strzałem za 2pkt i Wiślaczki wygrywały 45:20. Po faulach na Mauricie Reid oraz Jelenie Antić Krakowianki schodziły na długą przerwę przy bardzo wysokim prowadzeniu 49:20.

Przerwa nie zmieniła niczego w obrazie gry naszego teamu, pierwszą celną 2pkt akcję w przedostatniej kwarcie meczu przeprowadziła Maurita Reid (51:20) w momencie jednak za 3pkt trafiła Darya Zavidna pokazując, iż także ona może rzucać zza łuku (51:23). Niesamowicie grająca w tym spotkaniu Cheyenne Parker dodaje kolejne punkty po stronie gospodyń (56:25), Wiktoria Zapart rzutem za 2pkt próbuje ratować już i tak złą sytuację swoich koleżanek (56:27). Mimo usilnych starań Widzewianki nie mają skuteczności by przeciwstawić się tak grającej Wiśle, której zawodniczki co akcję dziurawiły kosz po przeciwnej stronie boiska. Znów Cheyenne Parker tym razem z linii rzutów wolnych powiększa już i tak bardzo wysokie prowadzenie Wisły (57:27) podobnie zrobiła Jelena Antić i Magdalena Ziętara wykorzystując przyznane dwa rzuty (63:27). Minutę przed zakończeniem przedostatniej ćwiartki Giedre Labuckiene celną dobitką trafia za 2pkt (69:29) dokładając do tego jeden rzut wolny (70:29). Łodzianki starając się zminimalizować straty do Wisły wykorzystują przyznane rzuty wolne (70:33) jednakże ostatnia akcja należała do Wiślaczek, które dzięki Giedre Labuckiene prowadziły aż 74:33. W ostatnich 10min spotkania Krakowianki w dalszym ciągu utrzymywały równe tempo gry, 2pkt z wyskoku zaliczyła Jelena Antić oraz Sonja Greinacher (78:33), Dominika Owczarzak oddała celny strzał za 3pkt i już było 81:33. Widzewianki kompletnie stanęły, nie były w stanie odpowiedzieć na grę przeciwniczek, a Wiślaczki gnębiły je celnymi akcjami, Klaudia Niedźwiedzka trafieniem za 2pkt rozbiła barierę aż 50pkt przewagi (83:33)! Dopiero po 5min ostatniej ćwiartki meczu Wiktoria Zapart dwa razy pod rząd trafia za 2pkt (87:37), faulowana Cheyenne Parker dopisuje 1pkt na tablicę po stronie gospodyń (88:37). Dwoma celnymi 3pkt akcjami przypomniała o sobie Darya Zavidna (88:43), na szczęście Cheyenne Parker odpaliła rzut z półdystansu i na tablicy pojawił się wynik 90:43 dla Białej Gwiazdy. Ostatnia celna akcja meczu należała do Giedre Labuckiene, która rzutem za 2pkt ustaliła wynik na 92:43 dla krakowskiej Wisły.