Wisła wygrywa w Toruniu!
Wpisany przez Marta
poniedziałek, 20 lutego 2017 21:40

alt

Koszykarki krakowskiej Wisły Can-Pack po raz drugi w tym sezonie pewnie pokonały toruńską Energę tym razem na wyjeździe 80:57, najwięcej punktów dla Białej Gwiazdy zdobyły Hind Ben Abdelkader, Vanessa Gidden i Meighan Simmons po 12, a także Ziomara Morrison - 11 oraz Magdalena Ziętara - 10.

Od samego początku na parkiecie dominował zespół gości, który po 3 minutach meczu prowadził już 12:0 tym samym dobitnie pokazał kto w tym spotkaniu będzie rządził, w taki o to sposób po I kwarcie wynik brzmiał 24:9! W ekipie gospodyń złą sytuacje próbowała ratować Darxia Morris, dzięki jej celnym rzutom zrobiło się już 17:28, Wiślaczki jednak nie zamierzały oddawać większej ilości punktów i seria 9:0 skutkowała tym, iż na długą przerwę Wisła schodziła przy prowadzeniu 44:23.

Po zmianie stron w dalszym ciągu to drużyna z Krakowa była dużo bardziej widoczna na boisku ekipy z Torunia, zazwyczaj świetnie grająca środkowa Torunianek - Kelley Cain w tym spotkaniu zupełnie sobie nie radziła, w dodatku pod koniec przedostatniej kwarty złapała 5 faul i zmuszona była opuścić parkiet. Wisła dzięki temu mogła pozwolić sobie na jeszcze więcej, raz za razem dziurawiąc kosz przeciwniczek dystans pomiędzy obydwoma drużynami sięgnął 28pkt (71:43) lecz w pewnym momencie do gry Mistrzyń Polski wkradło się rozluźnienie i ostatecznie zwyciężyły one różnicą 23pkt.