Wpisany przez Kornelia
poniedziałek, 18 grudnia 2017 17:05

alt

W 21 Kolejce Wisła Kraków podjęła drużynę Zagłębia Lubin.

Kilka dni wcześniej, Wisła po wielu niepowodzeniach, spektakularnie zwyciężyła 4:1 w 195. Derbach Krakowa. Biała Gwiazda nie tylko sprawiła radość kibicom, ale również był to znakomity prezent dla obecnego trenera –Radosława Sobolewskiego, który niedawno obchodził swoje 41. urodziny.

Pierwsza połowa spotkania chwilę po rozpoczęciu została przerwana. Dym z rac, które odpalili Ultrasi Wisły, spowodował całkowity brak widoczności i decyzją sędziego mecz został wstrzymany, a zawodnicy skierowani zostali do szatni. Mecz został wznowiony dopiero w 15. minucie.
Zaraz po ponownym rozpoczęciu meczu, po rzucie karnym, wykorzystując późniejsze zamieszanie przy bramce Wisły, kapitan Zagłębia zdobywa pierwszą bramkę na konto swojej drużyny. Pomimo przewagi zdobytych bramek w drużynie gości, mecz od pierwszych minut był rozgrywany na dobrym poziomie, a szanse były wyrównane.
Biała Gwiazda, zmobilizowana po stracie bramki , w ostatnich minutach pierwszej połowy wyrównała wynik. Po podaniu od Boguskiego, snajper Wiślaków- Carlitos, wpakował piłkę do bramki gości. Jednak szczęście z wyrównania wyniku nie trwało długo. W 45. minucie, drużyna gości zdobyła drugiego gola na swoje konto. Po podaniu od Czerwińskiego, Jakub Świerczok pokonał bramkarza Wisły i zakończył pierwszą połowę wynikiem 2:1 dla swojej drużyny.
W przerwie spotkania nastąpiła zmiana w drużynie gospodarzy. Za Arsenicia, wszedł Bartkowski.

Druga połowa meczu nie była już tak zaskakująca. Wisła długo przebywała na połowie Zagłębia, jednak nie radziła sobie z obrońcami Miedziowych. W 78. Minucie dwie zmiany w drużynie Białej Gwiazdy. Boguskiego zmienił Jakub Bartosz, a Bashe-Wojtkowski. Gra Wisły z każdą minutą zaczęła się osłabiać. Gospodarze pogubili się, a Zagłębie to wykorzystywało. W 84. minucie żółtą kartką został ukarany zawodnik Białej Gwiazdy- Kamil Wojtkowski za faul na Świerczoku.
Pomimo chwilowej nadziei na remis w dzisiejszym spotkaniu, to niestety 21 Kolejka dla Wisły Kraków kończy się przegraną.

Podczas ostatniego meczu w 2017 roku wspierało 10 515 kibiców.