Wpisany przez Kornelia
niedziela, 26 lutego 2017 19:40

alt

W 23. kolejce Ekstraklasy, Wisła Kraków podejmowała obecnego wicelidera -Jagiellonię Białystok.

Biała Gwiazda miała ciężki orzech do zgryzienia, gdyż z drużyną gości dzieliło ją aż 14. punktów. Ostatnie spotkanie z Jagiellonią, dla Wiślaków również nie było udane. Drużyna z Reymonta została pokonana 2:1.

Przed rozpoczęciem meczu została uczczona pamięć „Żołnierzy Wyklętych” , których Święto obchodzimy 1-ego marca. Wiślaccy kibice wraz z pierwszym gwizdkiem odśpiewali Hymn Polski na cześć bohaterów. Chwilę przed pierwszą połową uczciliśmy również minutą ciszy zmarłego wychowanka i wieloletniego piłkarza Wisły Kraków-Antoniego Rogozę

Pierwsza połowa spotkania okazała się dla gospodarzy szczęśliwa. W 21. minucie pada pierwszy gol dla Wisły. Peter Brlek doskonale zagrał do napastnika Białej Gwiazdy- Pawła Brożka, który wychodząc sam na sam z bramkarzem Jagiellonii ,pokonuje go i daje swojej drużynie prowadzenie. Na drugą bramkę nie trzeba było długo czekać. Już w 35. minucie drugą bramkę zdobywa Patryk Małecki, który wykorzystał zbyt krótkie wybicie Novikovasa. Opanowując piłkę klatka piersiową , a następnie strzelając lewą nogą w bramkę strzegącego przez Kemelena, „Mały” pokazuje drużynie gości, że Wisła to mimo wszystko mocny przeciwnik. W ostatniej minucie spotkania żółtą kartę zyskuje Ivan Gonzalez. Jagiellonia Białystok wyraźnie dominowała w pierwszej połowie, ale to krakowska Wisła objęła prowadzenie.

Druga połowa spotkania również szła po myśli Wiślaków. W 52. Minucie pada trzeci gol dla Białej Gwiazdy. Paweł Brożek popisał się dobrym podaniem do Boguskiego , który podcinką uderzył ponad Kelemenem. W 65. minucie następuje pierwsza zmiana w drużynie Białej Gwiazdy. Strzelca pierwszego gola –Pawła Brożka , zmienia Mateusz Zachara. W 72. minucie tworzy się idealna sytuacja, dla Białej Gwiazdy. Brlek podaje do Zachary. Ten przedłuża do Małeckiego, który podaje do Boguskiego wzdłuż bramki. Niestety tym razem nie udaje się zdobyć gola. Kilka minut później boisko opuścił Brlek, a w jego miejsce pojawia się Semir Stilić ,który otrzymuje swoje 15 minut do wykazania się na R22. W polu karnym Wisły zaczyna się pojawiać sporo przebitek, które wyjaśnia wszystkie Ivan Gonzalez. W 79. minucie niebezpieczna sytuacja przy bramce gospodarzy. Szymański wykonuje mocne uderzenie w kierunku Załuski, lecz piłka przelatuje ponad bramką. W 82. Minucie kolejna zmiana w drużynie Białej Gwiazdy. Boisko opuszcza Rafał Boguski. W jego miejsce wchodzi nowy zawodnik Wisły Kraków Hugo Videmont. W 90. minucie spotkania ukarany drugą żółtą kartka zostaje Ivan Gonzalez, co oznacza, że gospodarze kończą spotkanie w 10. W doliczonym czasie, Jagiellonia wykorzystując osłabienie Białej Gwiazdy, zyskuje dla siebie bramkę honorową. Spotkanie kończy się wynikiem 3;1, co za tym idzie Wiślacy zyskują 3 punkty!

To był świetny mecz krakowskiej drużyny. Kibice Wisły pragną oglądać tylko takie rozgrywki.